Wiadomo nie od dziś, że podłogi odgrywają bardzo ważną rolę w różnych domach, mieszkaniach oraz budynkach i wnętrzach innego typu.

Ich zadaniem jest oczywiście podtrzymywanie mebli, różnych urządzeń, sprzętów oraz osób przebywających w danym miejscu. Duża powierzchnia podłóg sprawia, że takie elementy wykończeniowe rzucają się w oczy i mają istotny wpływ na ogólną estetykę danego miejsca. Na polskim rynku można znaleźć bardzo wiele rodzajów materiałów, na bazie których wykonuje się podłogi posiadające wiele różnych zastosowań. Bardzo wielu ludzi sięga po wysokiej jakości drewno dębowe, które charakteryzuje się licznymi zaletami.

Deski podłogowe z drewna dębowego – cechy i atuty

Drewno dębowe i jego zalety

Podłogi z drewna dębowego charakteryzują się wieloma istotnymi zaletami i cechami charakterystycznymi. Przede wszystkim parkiety takie wyglądają naturalnie, a to sprawia, że całe pomieszczenie zyskuje na estetyce oraz panuje w nim niepowtarzalny, przyjemny klimat. Podłogi bazujące na drewnie dębowym wyróżniają się licznymi sękami o różnych rozmiarach, pełnym usłojeniem oraz atrakcyjnymi kolorami. Co więcej, podłogi takie są bardzo trwałe i odporne na wiele czynników powodujących uszkodzenie czy też zużycie. W razie potrzeby deski dębowe można dodatkowo uszlachetniać i malować poprawiając ich parametry praktyczne i estetyczne.

Sięgając po deski dębowe, dobrze jest mieć świadomość tego, że drewno takie będzie stawało się z czasem coraz ciemniejsze. To z kolei wpływa korzystnie na estetykę i elegancję danej stylizacji wnętrza. Ciekawym pomysłem jest też sięgnięcie po szczotkowane deski dębowe, które prezentują się jeszcze bardziej naturalnie. Rozwiązania takie są polecane do stylizacji rustykalnych kładących nacisk na prostotę oraz solidność wykorzystywanych elementów. Drewno dębowe wykorzystywane jako pokrycie podłóg jest materiałem, który charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia, ścieranie i inne niekorzystne czynniki. Dzięki temu potrafi spełniać swoją rolę praktyczną i estetyczną przez bardzo długi czas.

Deski dębowe doskonale współpracują z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ charakteryzują się wysokim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Na szczęście znalezienie odpowiednich materiałów dopasowanych do konkretnych potrzeb nie stanowi dużego problemu. Przykładowo w Łodzi wiele porządnych firm reklamuje się on-line przy pomocy hasła parkiet lódź. Podobne hasła są stosowane przez fachowców z innych miast.