Astma może ograniczać Twoją zdolność do życia i cieszenia się życiem, uniemożliwiając Ci wykonywanie nawet podstawowych czynności, takich jak spacery na zewnątrz.

Powinieneś jednak wiedzieć, że objawy mogą się złagodzić, jeśli podejmiesz odpowiednie kroki w celu złagodzenia astmy. Ten artykuł zawiera kilka prostych wskazówek, jak zacząć kontrolować astmę.Współistniejące problemy zdrowotne mogą przyczynić się do wystąpienia objawów astmy. Wiele osób z alergiami stwierdza, że ​​ich objawy astmy nasilają się w związku z wyzwalaczami alergii. Jeśli będziesz kontrolować swoje współistniejące problemy zdrowotne, będziesz mniej narażony na ostry atak astmy. Zapytaj swojego lekarza, czy inne diagnozy mogą przyczynić się do walki z astmą.Usuń z domu wszelkiego rodzaju dywany. Dywan jest trudny do czyszczenia i będzie zawierał kurz bez względu na to, jak długo będziesz go odkurzał. Zamiast tego należy wybrać podłogi z linoleum lub podłogi drewniane. To samo dotyczy mebli: kup skórzaną kanapę zamiast wybierać bardziej miękką tkaninę.Aby mieć pewność, że w pełni wykorzystujesz inhalator, wstrzymaj oddech na 3-5 sekund za każdym razem, gdy się zaciągasz. Daje to czas na wdychanie leku głęboko do płuc, aby mógł szybko zacząć działać. Gdy skończysz wstrzymywać oddech, wypuść powietrze powoli.Jeśli masz astmę, możesz chcieć unikać zwierząt domowych, zwłaszcza tych o dłuższej sierści. Dla wielu osób sierść i sierść zwierząt domowych są jednymi z głównych wyzwalaczy ataków astmy. Jeśli naprawdę chcesz mieć zwierzaka, spróbuj zdobyć takiego z krótkim futerkiem lub zwierzę wodne, takie jak ryba.Jeśli cierpisz na astmę, powinieneś unikać NLPZ lub aspiryny. Czym jest trening EMS?

Mogą one wywołać astmę lub ją pogorszyć.

Trzymaj się Tylenolu lub acetaminofenu, aby kontrolować ból i zmniejszać gorączkę. Możesz również porozmawiać z lekarzem o innych możliwych substytucjach.Jeśli masz astmę, poznaj wyzwalacze. Co powoduje atak astmy? Wiele powszechnych wyzwalaczy to alergie i czynniki drażniące. Dla niektórych to ćwiczenia lub ekstremalne temperatury. Problemy emocjonalne lub lękowe mogą również powodować ataki typu astmy. Wiedza o tym, co powoduje twój atak, może również pomóc w znalezieniu odpowiedniego leczenia.Jeśli cierpisz na astmę, możesz sprawdzić, czy nie masz alergii na określone pokarmy lub środowisko. Istnieje wiele rzeczy, które mogą przyczynić się do tego, takie jak zwierzęta domowe, środki czystości, poduszki z pierza lub łóżko, a nawet niektóre perfumy. Produkty mleczne, a także rafinowana żywność, taka jak biała mąka i cukier, prawdopodobnie powodują.Jeśli cierpisz na astmę i masz w domu dywan, możesz rozważyć pozbycie się go i zastąpienie go drewnianą podłogą. Dywany mają tendencję do zbierania kurzu i innych niezdrowych materiałów, które mogą wywoływać objawy i ataki astmy. Jeśli zatrzymujesz swój dywan, pamiętaj, aby często go odkurzać.Jeśli lekarz przepisze Ci zapobiegawczy inhalator, użyj go! Rozważ stosowanie inhalatora zapobiegawczego jako część codziennego schematu farmaceutycznego, tak jak każdy inny lek. Jeśli nie używasz inhalatora, lek, który zawiera, nie może ci pomóc. Dodatkowo, jeśli twój lekarz nie może ci ufać, że bierzesz leki, nie może skutecznie leczyć twojej astmy.Unikaj wszystkich rzeczy, które wywołują astmę. Dym papierosowy może być szczególnie uciążliwy, ale są też inne rzeczy, których należy unikać. Pozostań w domu w czasie, gdy w pobliżu może wybuchnąć pożar, ponieważ sadza i popiół obciążają płuca i trzymaj się z dala od silnych oparów i oparów chemicznych.Może się okazać, że samo przyjmowanie leków na astmę nie wystarczy do kontrolowania wszystkich objawów. Jeśli tak, powinieneś uzupełnić swoje leki, stosując te proste wskazówki, które złagodzą objawy, poprawią zdrowie i stan płuc oraz zapobiegną wymknięciu się objawów.