Aby pomieścić niezbędne meble na małej przestrzeni, trzeba wykorzystać każdy centymetr. Dlatego dla takiej przestrzeni lepiej jest tworzyć projekty w stylach, które zakładają wyraźne linie, proste geometryczne kształty i brak bujnego wystroju, a mianowicie:

  • Minimalizm

  • Wysoka technologia

  • Konstruktywizm itp.

Tworząc wnętrze małego pokoju, niezbędne jest jak najciekawsze dobranie mebli. Na przykład, jeśli chcesz pomieścić dwa łóżka na małej przestrzeni, lepiej zrobić to na różnych poziomach. Możesz kupić łóżko piętrowe lub ustawić jedno łóżko nieco wyżej od drugiego. W ten sposób przestrzeń staje się bardziej żywa i wygodna.

Ściany można ozdobić małymi plakatami lub obrazami

Takie prace lepiej uzupełnić szklaną ramą. Odbicia i blask na szkle nadają wnętrzu szczególnego uroku.

Zaplanuj wnętrze w zależności od typu pomieszczenia

Planowanie wnętrza dowolnego pomieszczenia zaczyna się od określenia funkcjonalności. Na przykład, jeśli jest to sypialnia, zmieści się w niej tylko łóżko i mała szafa. Jednak stylizacja salonu wymaga znacznie więcej wysiłku. Jeśli chodzi o sypialnię, konieczne jest wybranie wygodnego (najlepiej rozsuwanego) łóżka. Gotowe zestawy mebli mogą być idealnym rozwiązaniem (sofa segmentowa, sofa + fotel).

Co w przypadku małej kuchni?

Do małej kuchni wybierz narożniki kuchenne, najlepiej z błyszczącymi powierzchniami. Sprawdź jakie meble do małego wnętrza wybrać. Nie jest tajemnicą, że dużą rolę w aranżacji wnętrz odgrywa dekoracja ścienna, a najczęściej jest nią tapeta. Tapeta do małych pomieszczeń powinna charakteryzować się:

  • Jasnymi kolorami

  • Brakiem wzorów (chyba że są bardzo małe)

  • Prostą teksturą

Oczywiście kolor tapety może być inny, ale nie używaj naprawdę ciemnych odcieni, które wizualnie jeszcze bardziej zmniejszą przestrzeń.

Oświetlenie i kolorystyka

Oświetlenie i kolorystyka odgrywają ważną rolę w całym projekcie. Dotyczy to szczególnie małych pomieszczeń. Aby pomieszczenie wyglądało na większe, należy dodać źródła miękkiego światła.

Umeblowanie małej sypialni

Sypialnia – to miejsce wypoczynku i rekreacji. Tylko tam można odpocząć po ciężkim dniu pracy. Najlepszym rozwiązaniem byłaby kolorystyka w takich odcieniach:

  • Jasny niebieski

  • Beżowy

  • Jasnozielony

Zdaniem ekspertów są to kolory, które najkorzystniej wpływają na ludzki umysł i pozwalają maksymalnie się zrelaksować.