Wybierając meble do salonu, niewiele jest rzeczy przyjemniejszych niż pierwszy raz, kiedy wpadasz w miękkie, puszyste poduszki zupełnie nowej sofy lub fotela.

Ale możesz napotkać wiele problemów i stresu, wybierając meble tapicerowane do salonu podróży. Zakup nowego fotela nie jest łatwą sprawą i trzeba przemyśleć wiele rzeczy, zanim zdecydujesz się wydać pieniądze. Meble tapicerowane są narażone na wszelkiego rodzaju użytkowanie i często są narażone na znacznie więcej niż tylko siedzenie. Wybierając nową sofę czy fotel, najpierw rozważ, ile osób chcesz na nich posadzić, czy masz zwierzęta, oraz ile masz miejsca w pomieszczeniu. Jeśli w domu mieszkają dzieci lub zwierzęta, będziesz musiał starannie dobrać materiał obicia, który jest odporny na zniszczenia i łatwo się czyści. Jeśli wieczorami lubisz czytać książkę lub usiąść z kubkiem herbaty, z pewnością przyda się w salonie czy sypialni wygodny fotel, na którym można usiąść i zrelaksować się przed snem. Zanim wydasz pieniądze, sprawdź, czy wybrane fotele i materiał obić będą pasować do wystroju salonu i pozostałych mebli. Jeśli masz mały salon, dociskanie mebli bezpośrednio do ściany sprawi, że pokój będzie mniejszy, nawet jeśli oznacza to, że zyskasz trochę miejsca na podłodze.

Niski, współczesny design mebli tapicerowanych z wąskimi ramionami może pomóc zachować przestronność w małym pokoju, a sofy i fotele z nogami mogą również sprawić, że pomieszczenie będzie optycznie większe, ponieważ podłoga jest widoczna pod spodem.

Aby wybrać tapicerkę, najpierw zamów próbki tkanin, aby sprawdzić jakość i fakturę materiału, a także pomóc ci zobaczyć faktyczny kolor na miejscu w stosunku do istniejącego wystroju. Wiele firm wyśle Ci próbki bezpłatnie i warto z takiej okazji skorzystać. Sprawdzisz w ten sposób, czy odcień, który ma fotel różowy, będzie odpowiedni i nie znudzisz się nim po jakimś czasie. Jeśli fotel jest przeznaczony do przestrzeni rodzinnej, prawdopodobnie powinieneś zdecydować się na mocne i trwałe obicie. Zastanów się też, czy wybrać stałe pokrowce, które są na ogół tańsze, czy zdejmowane modele, które można prać lub czyścić chemicznie.