Producenci detergentów do prania przeszli długą drogę, odkąd pierwsze pudełko proszku zostało wyprodukowane ponad 60 lat temu. Obecnie dwa główne typy detergentów do prania to proszki i płyny.

W większości detergenty w proszku i płynie zawierają te same składniki czynne, z wyjątkiem użytego wypełniacza. Ponadto detergenty w proszku i płynie mają zarówno zalety, jak i wady, a ponieważ mają podobną siłę czyszczącą, ludzie zwykle wybierają ich rodzaj na podstawie osobistych preferencji. Generalnie tradycyjne proszki do prania są nieco tańsze od żeli, płynów i kapsułek. Można je również łatwiej dzielić i stosować również do prania ręcznego odzieży, a nie tylko w pralkach automatycznych. Obecnie większość proszków do prania jest zaprojektowana tak, aby łatwo rozpuszczać się w wodzie i nie pozostawiać osadów na ubraniach czy wnętrzu pralki. Jest to ważne dla zachowania żywotności zarówno tkanin, jak i pralki. Poza tym źle wypłukany produkt do prania powoduje u niektórych osób wysypki, podrażnienia i reakcję alergiczną. Ważne jest również prawidłowe dozowanie środków do prania, ponieważ zbyt duża ilość nie wypłucze się, a zbyt mała nie dopierze dokładnie ubrań. Chociaż detergenty są wytwarzane przy użyciu środków chemicznych, dyskusyjne jest, czy te chemikalia przyspieszają rozkład tkanin. Jak wspomniano wcześniej, zadaniem produktów do prania jest pomoc w usunięciu brudu i zanieczyszczeń z ubrania i wypłukanie go wodą.

Jest bardziej prawdopodobne, że to z powodu tarcia ubrań w trakcie codziennego użytkowania tkaniny niszczą się, a nie od samych detergentów.

Twoje ubrania mają bezpośredni kontakt ze skórą. Dlatego ważne jest, aby używać detergentu, który jest bezpieczny dla skóry. Proszki do prania tkanin delikatnych są często bezpieczne, ponieważ nie zawierają agresywnych chemikaliów wywołujących alergie skórne. Dzięki sklepom internetowym za jednym kliknięciem kupisz proszek do prania, mydło w proszku, płyn do prania, płyn do zmiękczania tkanin i nie tylko, przykładowo w hurtowni na stronie https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/chemia-niemiecka-hurtownia. Witryny zakupowe online zawierają zdjęcia, opisy, recenzje użytkowników oraz ceny poszczególnych produktów, dzięki czemu można dokonywać bardziej świadomych wyborów w trakcie zakupów.