W obecnych czasach wiele milionów ludzi wyjeżdża do innych krajów, aby budować sobie lepsze życie, zdobyć lepszą pracę czy więcej zarabiać.

Do Polski za pracą przyjeżdżają głównie obywatele Ukrainy, szacuje się, że może ich być ponad 300 tysięcy. Oczywiście przyjazd do Polski wymaga pozwolenia na pracę, a także karty stałego pobytu. Jeśli obcokrajowcy spełniają określone warunki, mogą nawet ubiegać się o kredyt w banku czy pożyczkę online, którą można wykorzystać do sfinansowania swoich osobistych potrzeb.

Czy obcokrajowcy mogą uzyskać pożyczkę w Polsce

Pożyczka online dla Ukraińców – czy jest możliwa?

Nie wszyscy pożyczkodawcy są skłonni udzielać pożyczek cudzoziemcom, ale niektórzy to robią. Ukraińcy mogą się kwalifikować do takiej pożyczki, jeśli spełniają wszystkie kryteria kwalifikacyjne. Przede wszystkim należy posiadać pozwolenie na pracę i kartę stałego pobytu, warto również mieć udokumentowaną stałą pracę, zaświadczenie o zarobkach i dochód w polskiej walucie. Technicznie rzecz biorąc, nie ma czegoś takiego jak pożyczka dla cudzoziemców. Pożyczka dla cudzoziemców to po prostu zwykła pożyczka osobista, która jest dostępna również dla obcokrajowców.

Pożyczki osobiste to pożyczki niezabezpieczone. Oznacza to, że nie musisz dostarczać czegoś wartościowego jako zabezpieczenia pożyczki. Pożyczki osobiste można również wykorzystać na dowolny cel, więc nie musisz mówić, dlaczego potrzebujesz pożyczki lub na co ją wykorzystasz. Po prostu musisz się do niej zakwalifikować, a następnie otrzymujesz określoną kwotę, którą musisz spłacać w terminie. Przykładowo pożyczka na samochód może pomóc w zakupie potrzebnego pojazdu. Niektóre pożyczki przyjmą nawet samochód jako zabezpieczenie pożyczki. Pomoże ci to uzyskać niższe oprocentowanie kredytu, co pomoże obniżyć miesięczne raty.

Aby poznać więcej szczegółów na ten temat, przeczytaj wpis na blogu Pożyczka online dla ukraińców – czy jest możliwa? Do Pożyczki online z pewnością łatwiej jest się zakwalifikować, ale również banki coraz częściej udzielają kredytów osobom innej narodowości.