Utrata bliskiej osoby to bardzo ciężkie przeżycie dla każdego, kto musi jeszcze zorganizować pogrzeb.

Warto usiąść z przedstawicielem zakładu pogrzebowego i ustalić wszystkie szczegóły, wybrać trumnę i upewnić się, że wszystko będzie odpowiednio zorganizowane. Wybór kamienia nagrobnego to sprawa bardzo osobista, ale w tej sytuacji nie ma pośpiechu, ponieważ minie przynajmniej sześć miesięcy, zanim będzie można zainstalować go na grobie. Wybierz kogoś, kto sprawia, że czujesz się komfortowo, i jest to najważniejsza rzecz, o której należy pomyśleć, wybierając firmę pogrzebową.

Organizacja pogrzebu bliskiej osoby nie jest łatwa

Firma świadcząca usługi pogrzebowe w Trójmieście

Nikt nie chce organizować pogrzebu w i tak już trudnym czasie straty bliskiej osoby. Jeśli jednak musisz to zrobić, pomocne będzie zrozumienie tego, co się z tym wiąże i jak radzić sobie z problemami. Większość pogrzebów organizują najbliżsi krewni, a jeśli nie ma rodziny, to może to być bliski przyjaciel. Jeśli nie ma nikogo, władze lokalne lub służby zdrowia zorganizują prosty pogrzeb. Zmarła osoba ta mogła zostawić instrukcje dotyczące rodzaju pogrzebu i pochówku, jaki chciała mieć. Nie ma prawnego obowiązku przestrzegania tych instrukcji, ale zazwyczaj spełnia się taką ostatnią wolę zmarłego.

Domy pogrzebowe oferują różnorodne usługi, między innymi przygotowują osobę zmarłą do złożenia w trumnie, zapewniają oddzielne miejsce do świeckiego pożegnania zmarłej osoby bez obecności księdza. Zakłady pogrzebowe mogą również pomóc w załatwianiu niezbędnych formalności umożliwiających pochówek lub kremację, przygotowują i drukują nekrologi, dysponują również pojazdami i personelem do obsługi pogrzebu. Opłaty za miejsce pochówku mogą się znacznie różnić w zależności od cmentarza. Opłaty te pokryją koszty wykopów, materiałów i miejsca grobu na cmentarzu.

Mogą być wymagane dodatkowe opłaty pogrzebowe, jeśli chcesz, aby grób znajdował się w określonym miejscu. Z pewnością wybierając usługi pogrzebowe trójmiasto cały proces przebiegnie szybko i bez zakłóceń. Opłaty za miejsce pochówku mogą się również zmieniać w zależności od wielkości grobu, wieku zmarłego oraz od tego, czy był mieszkańcem miasta czy gminy, w której znajduje się cmentarz.