W czasie budowy domu nie możemy zapominać o odpowiedniej izolacji dachów, należy wybrać odpowiednie folię, czy też membrany dachowe które zapewniają szczelność.

Obecnie coraz częściej stosowane są nowoczesne folie paroizolacyjne, oznacza to że powierzchnia może w pewnym stopniu oddychać, stosowane są także nowoczesnego włókniny.

Nowoczesne akcesoria dachowe

Obecnie wykorzystuje się folię dachową paro przepuszczalną, pozwala ona na izolację poddaszy pod pokryciem dachowym. Folia tego rodzaju umożliwia sprawne odprowadzanie pary wodnej, dzięki czemu wilgoć nie zbiera się na poddaszu co mogłoby doprowadzić do powstawania grzyba oraz pleśń. Folie tego rodzaju to dobra bariera dla pyłu, kurzu oraz oczywiście wody. Są to materiały odporne na rozerwanie, możemy wybrać także wersje trójwarstwowe, zbrojone siatką polipropylenową. Dostępne są także folię jedno oraz dwuwarstwowe, które możemy zastosować zależnie od potrzeb.

Dobrym rozwiązaniem są także membrany dachowe o dużej przepuszczalności pary, nowe technologie pozwalają uzyskać możliwość dużego przepuszczania wilgoci na zewnątrz, jednocześnie zatrzymując wodę z zewnątrz. Niektóre membrany mają także inne właściwości, mogą być do rozwiązania dźwiękoszczelne, które zwiększają komfort w naszym domu. Mogą sprawdzić się w przypadku ocieplania pianką termoizolacyjną czy też wełną mineralną. Niektóre rodzaje folii paroizolacyjnych posiadają także dodatek aluminiowy, który pozwala na uzyskanie lepszej szczelności, dodatkowo zyskuje także właściwości cieplne, wówczas ciepło rozchodzi się po pomieszczeniach, dodatkowo utrzymując temperaturę. Stosowane są także nowoczesne taśmy kalenicowe, które chronią kalenice oraz naroża dachowe. Mogą być to pasy wykonane z aluminium, są to bardzo trwałe taśmy które dodatkowo mogą być zabezpieczone klejem butylowym.

Wiele nowoczesnych rozwiązań dotyczących ocieplenia dachu i izolacji z pewnością wpłynie bardzo pozytywnie na wentylację ale również na właściwości cieplne. Dlatego warto wybierać wysokiej jakości akcesoria dachowe, które w dłuższym okresie czasu pozwolą nam zaoszczędzić na ogrzewaniu.