Wbrew powszechnemu przekonaniu, uprawa ogrodu ekologicznego nie oznacza, że ​​jesteś o krok od przyłączenia się do komuny lub życia z ziemi.

Oznacza to po prostu, że chcesz zdrowszej żywności, pozbawionej ostrych chemikaliów używanych przez masowe gospodarstwa. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twój ogród będzie zawsze rósł.Rośliny, które dają większy plon, powinny znajdować się wyżej na liście priorytetów podczas planowania ogrodu. Jeśli plon jest ważny, wybierz hybrydy zaprojektowane tak, aby były odporne na zimno i choroby, a nie tradycyjne odmiany.Używaj w swoim ogrodzie zarówno dobrze dojrzałego kompostu, jak i ściółki. Kompost w naturalny sposób pomoże roślinom rosnąć szybciej, wyższe i zdrowsze oraz zwiększyć plony warzyw. Ściółka pomaga zapobiegać wzrostowi chwastów. Ściółka ocienia również ziemię wokół korzeni roślin, chroniąc je przed ciepłem i oszczędzając wodę.Zorganizuj swój ogród tak, aby wszystkie rośliny były przez większość czasu wystawione na działanie słońca. Twój dom lub drzewa rzucają cień: pamiętaj, że te cienie poruszają się w ciągu dnia. Najlepiej, aby rośliny były wystawione na słońce rano i po południu, ale nie około południa, szczególnie w okresie letnim.Unikaj mączniaka różanego. Grzyb ten atakuje wiele rodzajów róż, zwłaszcza w deszczową pogodę, kiedy dni są ciepłe, a noce chłodne. Na roślinie pojawią się małe szare lub białe plamki, tworzące filcowy puch. Końcówki strzałów są zabijane, a pąki nie otwierają się. Nie sadź róż blisko siebie – potrzebują dobrej cyrkulacji powietrza, aby uniknąć pleśni. Spryskaj wszystkie zaatakowane rośliny mydłem grzybobójczym.Zastanawiasz się, czy potrzebujesz podlewać trawnik? Dobrym sposobem, aby to stwierdzić, jest po prostu przejście przez nią. Kochasz ogrodnictwo? Wypróbuj te wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa

Jeśli widzisz swoje ślady, masz spragniony podwórko.

Co tydzień Twój trawnik powinien otrzymywać do jednego cala wody. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której nie pada często, pamiętaj o przeprowadzeniu „testu śladu” na trawniku, gdy nie masz pewności, czy jest wystarczająco dużo do picia.Jeśli hodujesz róże lub krzewy różane, spryskaj je roztworem 1/3 szklanki mleka w proszku w około kwarcie wody raz w tygodniu. Mleczko w proszku będzie lepiło się do liści i łodyg Twoich róż, co zablokuje mszyce i ochroni Twoje róże.Postaw na zieleń i staraj się oszczędzać jak najwięcej wody w swoim ogrodzie. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest zabranie wody z gotowania na parze lub gotowanie warzyw i podlewanie nią roślin. Wzbogacona woda ma również tę zaletę, że działa jako nawóz i pobudza Twoje rośliny.Nie sadź zbyt głęboko sadzonek ani młodych roślin. Wierzchołek bryły korzeniowej dużej sadzonki krzewu lub drzewa powinien znajdować się tuż nad poziomem gleby, a następnie przykryć ściółką w celu jej ochrony. Pozwala to korzeniom oddychać i utrzymuje zdrowe drzewo lub krzew.Pamiętaj, aby mulczować przed pierwszym mrozem. Rozłóż kompost lub rozdrobnione liście w ogrodzie, ściółkując pod krzewami, żywopłotami, różami i na wierzchu korony delikatnych bylin. Warstwa kompostu rozłożona na gołej ziemi pomoże chronić cebulki, cebulki czy korzenie roślin. Na wiosnę ten kompost zostanie zabrany do ziemi przez robaki, a gleba będzie pełna składników odżywczych, gotowa do nowych nasadzeń.Tak, istnieje piętno związane ze słowem „organiczny”, ale dzieje się tak dlatego, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że słowo „organiczny” zasadniczo oznacza naturalny. W rzeczywistości uprawa ekologiczna jest tak naturalna, jak to tylko możliwe. Dlatego pamiętaj, aby skorzystać z tych wskazówek ogrodniczych, gdy będziesz gotowy do uprawy żywności ekologicznej.