Ujędrnianie i wyszczuplanie ciała to zabiegi, które są coraz częściej poszukiwane przez klientów, którzy doświadczyli utraty wagi, pragną ujędrnić skórę na brzuchu po ciąży oraz klientów, którzy doświadczają wiotkości skóry z powodu starzenia.

Jeśli zmagasz się z uporczywymi obszarami tkanki tłuszczowej, która nie chce zniknąć nawet za pomocą diety i ćwiczeń, możesz poszukać pomocy w gabinetach medycyny estetycznej lub w salonach kosmetycznych oferujących profesjonalne zabiegi ujędrniające ciało. Niezależnie od tego, czy masz podwójny podbródek, który chcesz ujędrnić, aby wyglądać młodziej, czy też chcesz pozbyć się kołyszącej się skóry pod ramionami, lub dodatkowych fałd z brzucha, możesz zdecydować się na kilka różnych nieinwazyjnych opcji w postaci zabiegów ujędrniających i wyszczuplających sylwetkę. W przeciwieństwie do operacji plastycznych, takich jak liposukcja, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie są inwazyjne, więc nie pozostawiają blizn, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, nie są bolesne, nie wymagają również okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu można powrócić do wykonywania swoich normalnych zajęć i obowiązków. Podczas jednej z takich procedur urządzenie o częstotliwości radiowej jest trzymane przy skórze i wywołuje wrażenie rozgrzewające, które nie jest nieprzyjemne, a na pewno nie bolesne. Pod skórą deponowana jest energia ultradźwięków, aby stymulować wzrost nowego kolagenu, kluczowego składnika zdrowej i elastycznej tkanki skórnej.

Można również stosować terapię endermologiczną polegająca na masażu limfatycznym tkanek pod skórą, dzięki czemu pozbywamy się toksyn, a tym samym cellulitu i braku jędrności.

Komórki tłuszczowe zostaną rozbite i nastąpi drenaż limfatyczny. Ten proces nazywa się lipolizą. Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądają takie procedury, na Moment.pl opisano zabiegi na brzuch, które są skuteczne. Poprawiony drenaż w układzie limfatycznym oznacza, że komórki tłuszczowe mogą być wypłukiwane skuteczniej, a tempo przemiany materii wzrośnie, pozwalając nam chudnąć szybciej. Z takich zabiegów często korzystają kobiety po urodzeniu dziecka, które mają problem z rozciągniętą skórą na brzuchu.