Jeśli chodzi o włosy to podobnie jak w przypadku skóry, mamy do czynienia z różnorodnymi ich rodzajami.

Przykładem są między innymi włosy niskoporowate, które charakteryzują się gładkością, ciężkością oraz lśniącym wyglądem. W opinii wielu osób włosy takie nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to oczywiście nieprawdą, chociaż rzeczywiście ich pielęgnacja nie powinna stanowić dużego problemu. Sprawą kluczową jest wybór stosownych kosmetyków dopasowanych do potrzeb tego typu włosów. Oprócz tego niezbędną kwestią jest przestrzeganie różnorodnych zasad pielęgnacji, dzięki której włosy przez długi czas będą utrzymywane w optymalnym stanie.

Podstawowe informacje na temat pielęgnacji włosów niskoporowatych

Włosy niskoporowate i ich pielęgnacja

Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, w której pomimo regularnej i dokładnej pielęgnacji, trudno jest osiągnąć właściwy stan włosów na głowie. Jest to często spowodowane nieprawidłowym dopasowaniem kosmetyków do potrzeb danego typu włosów. Istotne jest między innymi określenie ich porowatości, na podstawie której wybiera się preparaty do pielęgnacji. Porowatość to odchylenie łusek włosa od jego kory. Włosy niskoporowate są sztywne, gładkie, ciężkie, niepodatne na stylizację, podatne na przetłuczenie oraz odporne na uszkodzenia o charakterze mechanicznym.

W ramach pielęgnacji włosów niskoporowatych nie powinno się stosować zbyt dużej ilości kosmetyków, ponieważ może to doprowadzić do nadmiernego obciążenia włosów. Nie wolno też zbyt często stosować zabiegów stylizacyjnych i pielęgnacyjnych. Istotne jest natomiast dokładne i prawidłowe mycie takich włosów z wykorzystaniem szamponu oczyszczającego i odświeżającego skórę głowy. Warto również, aby szampon dodawał objętości włosom i unosił je u nasady. Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów do olejowania włosów. Bazują one na składnikach takich jak olej kokosowy, arganowy, rycynowy, masło shea lub masło kakaowe.

Jak widać włosy niskoporowate wymagają dość łatwej, ale sumiennej pielęgnacji. Więcej na temat sposobów pielęgnacji, preparatów do włosów niskoporowatych oraz na temat samego typu tych włosów można znaleźć bez większych problemów na różnych stronach internetowych poświęconych pielęgnacji i stylizacjom włosów. Nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem takich informacji.