Jedną z wielu niezwykłych rzeczy związanych z broszami, pierścionkami, naszyjnikami i bransoletkami jest zdolność urzekania ludzi ze wszystkich kultur i epok swoim pięknem i wzornictwem.

Biżuteria zawsze zajmowała szczególne miejsce w annałach historii, mody, a nawet antropologii. Dzięki tym lśniącym, starannie dobranym wskazówkom znajdziesz nowe sposoby na docenienie i cieszenie się biżuterią.Upewnij się, że rozmiar pierścionka jest odpowiedni, tak aby pasował do ciebie lub kogoś, komu dajesz pierścionek. Idź do profesjonalisty lub użyj sztuczki ze sznurkiem. Nie chcesz grać w zgadywanki i skończyć z koniecznością zwracania go kilka razy, aby zrobić to dobrze. Pierścień powinien być dopasowany, ale nie za ciasny lub dwa luźne. Weź również pod uwagę dzienne wahania wagi wody, jeśli sam mierzysz palec.Jeśli nie znasz rozmiaru pierścionka osoby, dla której kupujesz biżuterię, po prostu zdobądź rozmiar, który ma w magazynie – NIE zmieniaj rozmiaru w oparciu o swoje przypuszczenia! Nie chcesz ciągle bawić się pierścionkiem, bo możesz wpłynąć na jego odporność. Kiedy przekażesz pierścionek odbiorcy, poinformuj go, że zapłacisz za zmianę jego rozmiaru.Jeśli posiadasz biżuterię kostiumową, ważne jest, aby odpowiednio o nią dbać. Dobrze wykonana biżuteria jest często warta swojej ceny, ale jeśli jest zużyta lub widocznie uszkodzona, nie będzie warta wysiłku włożonego w jej odrestaurowanie. Element, który jest w doskonałym stanie, zyska na wartości.Jeśli naprawdę jesteś zakochany w biżuterii kostiumowej, nawet jeśli jest ona w złym stanie, możesz wydać na nią pieniądze. Przedmiot, który będziesz cenić, jest bardziej inwestycją niż koszt pieniężny przedmiotu, więc można zezwolić na szaleństwo.Zawsze zachowaj paragon. Spójrz na wiele opcji biżuterii w tym sezonie!

Upewnienie się, że masz możliwość zwrotu przedmiotu, jest jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia podczas zakupów biżuterii.

Nigdy nie wiesz, czy osoba, dla której kupujesz, może nie polubić tego elementu, czy też możesz znaleźć lepszą ofertę gdzie indziej.Wyczyść biżuterię ciepłą wodą i łagodnym mydłem, wypłucz ją, a następnie dokładnie wysusz. Pomaga również polerować biżuterię miękką szmatką. Nadmiar wody pozostający na biżuterii w magazynie może zmatowić metale szlachetne, czasami nie do naprawienia. Miękka szmatka może również pomóc przywrócić blask i połysk biżuterii, jednocześnie usuwając z niej nadmiar wody.Pamiętaj, aby czyścić srebrną biżuterię za pomocą profesjonalnych środków czyszczących. Korzystanie z domowych metod może być skuteczne, ale użycie środków czyszczących przeznaczonych specjalnie do srebra może pomóc przedłużyć żywotność srebrnej biżuterii. Ponadto pod żadnym pozorem nie szoruj swojego srebra. Zamiast tego zdecyduj się na użycie środków do czyszczenia protez, aby szorować srebro bez powodowania śladów pędzla lub innych uszkodzeń.Zapytaj swojego sprzedawcę, jak poleca czyszczenie nowych zakupów. Różne kamienie wymagają różnych procesów pielęgnacyjnych. Twój sprzedawca jest najprawdopodobniej najlepszą osobą, która powie Ci wspaniałe metody pielęgnacji Twojego indywidualnego elementu. Znajomość tych metod może znacznie wydłużyć żywotność biżuterii i sprawić, że będą wyglądać jak nowe przez znacznie dłuższy czas.Kupując biżuterię, należy pamiętać, dla kogo ją kupujesz, chyba że dla siebie. Możesz naprawdę kochać pewien kawałek, ale osoba, którą kupujesz, nie znosi tego. Dlatego dokładnie zastanów się, dla kogo będzie on przeznaczony, a następnie podejmij decyzję.Więc niezależnie od tego, czy poznałeś nowy fakt, historyczną ciekawostkę lub sposób noszenia biżuterii, pamiętaj, że te wskazówki mają być udostępniane! Wykorzystaj te informacje, aby podejmować lepsze decyzje dotyczące kupowania, noszenia, a nawet tworzenia własnej wspaniałej biżuterii; pomyśl o tych wskazówkach jak o nieoszlifowanych diamentach.