Wysokie ceny nieruchomości skłaniają wiele osób do zaciągnięcia kredytu hipotecznego, w tym wypadku bank może finansować 80% całej inwestycji.

Oczywiście należy dokonać wyceny, niekiedy także wycenę realizuje bank w zależności od umowy. Jeżeli znamy wartość nieruchomości, którą chcemy zakupić, możemy złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, należy jednak pamiętać, iż nie zawsze zostanie on przyznany w takiej wysokości, o jaką się ubiegamy. Oczywiście 20% powinien stanowić wkład własny, z pewnością powiększenie tej kwoty może wpłynąć na zmniejszenie kosztów związanych z kredytem.

Zasady przyznawania kredytów hipotecznych

Jak zwiększyć szansę na szybkie uzyskanie kredytu hipotecznego?

Oczywiście największe szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego mają osoby, które posiadają stałą umowę o pracę, często o kredyt hipoteczny ubiegają się także małżonkowie, ze względu na dwie wypłaty łatwiej jest uzyskać pozytywną opinię banku. Naturalnie warto pamiętać, iż powinniśmy ustawić jedno konto, na które wpływa wypłata z pracy, dzięki temu bank będzie łatwiej mógł ustawić naszą zdolność kredytową. Oczywiście banki muszą się zabezpieczyć, stąd wynikają także dodatkowe koszty związane z kredytem hipotecznym, takie jak przykładowo ubezpieczenie.

Bank będzie wymagał, aby dostarczyć wiele różnych dokumentów, będą to dokumenty z pracy, jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą należy dostarczyć dokumenty z księgowości, które będą świadczyły o naszych dochodach. Bank może także poprosić o wyciąg z naszego konta bieżącego, aby dokonać analizy naszych zarobków. Osoby, która mają inne kredyty, różne zobowiązania finansowe, mogą je spłacić, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie korzystnego kredytu. Przykładowo jeżeli posiadamy chwilówkę o niskiej wartości, możemy spłacić ją, aby nasze miesięczne zobowiązania były niższe. Dodatkowo dobrym pomysłem może być także kredyt konsolidacyjny, który również zwiększy nasze możliwości finansowe.

Wiele cennych wskazówek może udzielić nam doradca finansowy, który jest dobrze zorientowany na rynku finansowym. Będzie wiedział, w jaki sposób przeanalizować umowę, tak aby uzyskać najbardziej korzystny kredyt hipoteczny Kraków jak również wiele polskich miast to miejsce, gdzie znajdziemy biura doradców kredytowych. Możemy uzyskać tam bardzo wiele cennych informacji, które nie tylko zwiększą nasze szanse na uzyskanie kredytu, ale także pozwolą przyspieszyć zebranie dokumentów i złożenie wniosku.