Za prawidłowe działanie silnika odpowiada wiele różnych elementów, warto zwrócić uwagę, iż istotny będzie płyn chłodzący, dodatkowo w silniku powinien znaleźć się olej odpowiedniej konsystencji i lepkości, który będzie odpowiadał za smarowanie elementów ruchomych.

Naturalnie wszystkie płyny w naszym pojeździe, również paliwo, powinny być odpowiednio filtrowane, musimy pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, cząstek które mogłyby doprowadzić do ewentualnej awarii.

Części eksploatacyjne do ciężarówek

Filtry w samochodach ciężarowych

Filtr oleju odpowiada oczywiście za usuwanie różnych cząstek stałych z oleju w naszym samochodzie, warto zwrócić uwagę, iż olej będzie obiegał wnętrze silnika, tłoki, będzie smarował wszystkie elementy, które tego wymagają. Naturalnie podczas pracy silnika mogą powstawać różnego rodzaju opiłki, zanieczyszczenia, mogą one dostawać się także podczas wlewania oleju. Dlatego też zadaniem filtra będzie wyłapywanie wszystkich zanieczyszczeń, obecnie filtry umiejscowione są pomiędzy silnikiem a chłodnicą oleju, która będzie odpowiadała za chłodzenie oleju do odpowiedniej temperatury. Dodatkowo w samochodach ciężarowych często stosowane są systemy, które odpowiadają za podgrzanie oleju do odpowiedniej temperatury przed startem silnika.

W samochodach znajdziemy także filtry powietrza, będzie to filtr, który doprowadza powietrze do komory spalania w silniku, w ten sposób powstaje mieszanka w połączeniu z paliwem. Oczywiście nie powinny dostawać się żadne zabrudzenia, wilgoć, pyły które mogłyby doprowadzić do nieprawidłowego działania silnika. Znajdziemy także filtry kabiny, jest to filtr który będzie oczyszczał powietrze, które dostaje się do środka pojazdu, w tym przypadku także musimy zadbać o wysokiej jakości filtry, które mogą wyłapać różnego rodzaju cząsteczki, także pyłki kwiatowe, alergeny.

Filtry są elementami, które będą dość często wymieniane w naszym samochodzie, należy zwrócić uwagę aby wybierać części oryginalne, pasujące do danego modelu, rocznika danego pojazdu. Naturalnie możemy w profesjonalnych sklepach zakupić części do ciężarówek Iveco – DBK Parts to sklep, który oferuje wysokiej jakości podzespoły dla samochodów ciężarowych.

By admin