Balustrady szklane bardzo dobrze sprawdzą się w domach nowoczesnych, możemy wybierać różne grubości szkła, dodatkowo dobrać kolorystykę.

Szyby można docinać do różnych kształtów, mogą być to balustrady poziome, czy też balustrady biegnące wzdłuż schodów. Dodatkowo wybierzemy odpowiednie barierki, które wyglądem będą pasowały do schodów, czy też kolorystyki naszej podłogi.

????????????????????????????????????

Balustrady i schody szklane

Zaletą wykorzystania balustrady szklanej jest odsłonięcie powierzchni, dzięki temu nasze wnętrza mogą wydawać się nieco większe, bardziej przestronne. Szkło jest materiałem, który łatwo wyczyścimy, nie potrzebuje specjalnych zabiegów konserwacyjnych tak, jak balustrady drewniane. Możliwość wykorzystania szkła hartowanego sprawia, że jest to materiał bardzo wytrzymały, możemy montować stopnie schodów bezpośrednio do szyby, lub też zastosować wiele innych bardziej tradycyjnych systemów. Dostępne jest szkło laminowane, dzięki czemu możemy uzyskać różne wzory, jak również kolorystykę, w ten sposób możemy dopasować balustrady do naszych indywidualnych wymagań.

Schody w naszym domu mogą być wykonane w różnym stylu, często są to schody drewniane, kamienne czy też cementowe. Barierki są istotne ze względu na funkcjonalność, jak również na wystrój wnętrza. Jeżeli chcemy stworzyć pomieszczenia w stylu nowoczesnym, prostym, to szklana balustrada będzie bardzo ciekawym pomysłem. Zaletą balustrady szklanej jest możliwość lepszego doświetlenia pomieszczeń, zwłaszcza jeżeli schody będą znajdowały się w pobliżu okien czy też tarasu. Balustrady szklane często widzimy w biurowcach, w supermarketach czy też galeriach handlowych. Nadają one bardzo ciekawy wygląd, stosowane są ze względu na wysoką trwałość oraz bezpieczeństwo. Zaletą jest także łatwość docięcia, zatem możemy uzyskać dowolny kształt, dopasować szkło do naszych schodów, czy też zastosować balustradę zewnętrzną na tarasie. Dobierzemy także różnego rodzaju okucia, elementy montażowe, w tym przypadku bardzo dobrze mogą sprawdzić się łączniki ze stali nierdzewnej.

Z wytrzymałego szkła możemy wykonać także schody, jest to bardzo ciekawe połączenie wraz z balustradą, nowoczesne schody szklane są bardzo odporne, posiadają wysoką wytrzymałość na nacisk. Można stosować na nich powłoki antypoślizgowe, wybrać odpowiednią grubość stopnia. Jest to doskonały pomysł, jeżeli poszukujemy schodów do budynków nowoczesnych, industrialnych, gdzie szkło z pewnością będzie bardzo dobrym dodatkiem.