Jeśli posiadasz własne mieszkanie i chcesz być odpowiedzialnym człowiekiem, warto zadbać o jego pełne zabezpieczenie na wypadek niespodziewanego uszkodzenia budynku, kradzieży, wybicia szyb, pożaru lub innego nieszczęśliwego zdarzenia.

Ubezpieczenie majątkowe pozwoli ci małym kosztem finansowym pozbyć się stresu związanego z ryzykiem utraty lub uszkodzenia wartościowego mienia. Polisa jest to rozwiązanie dla ludzi rozsądnych, którzy mają świadomość tego, że nieszczęście może się przydarzyć każdemu. Należy wspomnieć, że wysokość składki będzie zależała od stawek ubezpieczyciela i wartości mieszkania, a także od zakresu ubezpieczenia (na przykład podstawowa polisa będzie obejmowała zazwyczaj tylko finansową ochronę przed uszkodzeniami murów mieszkania, nie obejmie przypadku włamania. Należy dokładnie czytać umowy, a zwłaszcza sprawdzić, z jakiej odpowiedzialności towarzystwo ubezpieczeniowe jest zwolnione. Warto pamiętać, że polisy są często spersonalizowane, czyli dostosowane do klienta, stąd trudno określić, ile właściwie kosztuje ubezpieczenie mieszkania.

Efektywne ubezpieczenia majątkowe

O czym warto pamiętać, gdy ubezpieczamy mieszkanie?

Trzeba uważać przy ustalaniu maksymalnej sumy ubezpieczenia. Zbyt małe składki mogą grozić zjawiskiem niedoszacowania, to znaczy w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia budynku możemy dostać mniejszą sumę niż wynosi jego wartość rzeczywista. Drugą stroną medalu jest przesadne szacowanie – zbyt duże składki mogą nam się nie zwrócić, gdy dojdzie do wypłaty odszkodowania. Aby uniknąć takiego obrotu sprawy, pożądana jest dokładna wycena nieruchomości, na przykład wykonana przez wykwalifikowanego rzeczoznawcę majątkowego.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej o ubezpieczeniach majątkowych i skorzystać z moich usług doradczych, serdecznie zapraszam do skontaktowania się ze mną, a także do obejrzenia mojej strony internetowej: http://www.strzylak.pl.