Epilacja laserem to jedna z lepszym metod usuwania niechcianego owłosienia. Jakie możliwości oferuje nam laser diodowy Vectus i co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na depilację laserową okolic intymnych z pomocą tej technologii?

Epilacja laserem Vectus – na czym polega depilacja laserowa okolic intymnych?

Jak wygląda epilacja laserem Vectus dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki? Cynosure Palomar Vectus to nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenie, które emituje wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Laser ten posiada wbudowany inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze Skintel™, dzięki czemu może precyzyjnie określić poziom melaniny i w sposób automatyczny dobrać optymalne parametry do zabiegu. System chłodzący Advanced Contact Cooling, chłodzi okolice intymne poddawane działaniu lasera, dzięki czemu zabieg jest dla pacjentki komfortowy. Warto wspomnieć, że technologię zastosowaną w urządzeniu opracowali naukowcy z Harvard University. 

Laserowe usuwanie owłosienia z miejsc intymnych polega na termicznym niszczeniu włosów będących w fazie atagenu. Światło laserowe jest absorbowane przez melaninę (barwnik włosa), co sprawia, że mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji – włos nie odrośnie ponownie w tym samym miejscu. Specjalny system luster głowicy Photon Recycling zwiększa skuteczność laseroterapii, gdyż dzięki odbiciu wiązki laserowej pozwala ponownie ją wykorzystać. Z uwagi na to, że włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu w tym samym czasie, konieczne jest poddanie się kilku sesjom (ich dokładna liczba ustalana jest indywidualnie). 

Laserowe usuwanie owłosienia – zalety depilacji laserowej Vectus

Dlaczego warto skorzystać z laseroterapii Vectus? To rozwiązanie ma wiele zalet. Epilacja laserem doskonale sprawdza się do usuwania niechcianego owłosienia z:

  • strefy bikini, 
  • nóg, 
  • rąk,
  • pleców. 

Za pomocą tej rewolucyjnej technologii możemy bez problemu pozbyć się też:

  • wąsika, 
  • baczków,
  • włosów z uszu. 

Laserowe usuwanie owłosienia jest bezpieczną, bezbolesną i trwałą metodą. Zaletą rozwiązania jest również możliwość dopasowania indywidualnych współczynników zabiegu, co przekłada się na wysoką efektywność terapii. Plusem jest również krótki czas trwania zabiegu i brak rekonwalescencji – pacjentka może od razu wrócić do swojej codziennej rutyny życia.

Decydując się na depilację laserową bikini lub innej partii ciała, zyskujemy komfort na co dzień. Nie musimy pamiętać o częstym usuwaniu włosów za pomocą maszynki do golenia, kremu, czy korzystać z bardziej bolesnych metod (depilator elektryczny, plastry z woskiem). Epilacja pozwala więc zaoszczędzić nam mnóstwo czasu, jaki zabierają tego typu czynności pielęgnacyjne. Możemy zapomnieć o problemach z podrażnioną skórą, zacięciami, krostkami, czy wrastającymi włoskami, po których usunięciu pozostają nieestetyczne, szpecące blizny.

Jak się przygotować do depilacji laserowej bikini?

Czy depilacja laserowa bikini wymaga od kobiety szczególnych przygotowań? Wystarczy pamiętać o kilku kwestiach. Bezpośrednio przed epilacją laserem skóra w okolicach intymnych musi być czysta. Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy – najlepiej jednorazową maszynką. W dniu zabiegu nie można przyjmować żadnych leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych, a 4 tygodnie przed nie należy opalać skóry ani aplikować na nią samoopalacza, czy balsamu brązującego. Niewskazane jest również stosowanie leków i picie ziół światłouczulających.

Podsumowując,  depilacja laserem Vectus pozwala usunąć zbędne owłosienie z okolic intymnych, dzięki energii laserowej, która w sposób nieodwracalny niszczy mieszki włosowe. Korzystając z kilku sesji, możemy cieszyć się z gładkiej, miłej w dotyku skóry i bez skrępowania nosić latem skąpe bikini.

W przypadku innych pytań odnośnie depilacji laserowej Vectus lub z użyciem innych systemów laserowych (Motus, Thunder) zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie. Eksperci chętnie udzielą wyczerpujących odpowiedzi i podzielą się swoją wiedzą na temat epilacji.