Kanapy rozkładane to meble wypoczynkowe, posiadające funkcję spania. Dzięki mechanizmom, umożliwiającym wykorzystanie oparcia jako jednej z części wypoczynkowej, po rozłożeniu uzyskać można wygodną powierzchnię do wypoczynku. Kanapy rozkładane to szeroka oferta mebli, dopasowanych do stylu pomieszczenia, jego wielkości oraz przeznaczenia. Rozkładane kanapy to meble, które rozkłada się równolegle; lub prostopadle do szerokości siedziska.

Jak wybrać odpowiednią kanapę?

Jak podkreślają specjaliści z internetowego sklepu meblowego Edinos.pl dopasowanie odpowiedniego rodzaju mebla będzie miało wpływ na komfort użytkowania. Kanapy rozkładane, których mechanizm pozwala wysunąć dodatkową przestrzeń wraz z siedziskiem w przód, potrzebują co najmniej 200 cm przestrzeni przed sobą. Rozłożona kanapa może zajmować znaczną ilość miejsca, dlatego warto zastosować ja w pomieszczeniach przestronnych lub wtedy, gdy ustawiona jest blisko ściany. JaDo mniejszych pomieszczeń zdecydowanie częściej wybieramy kanapy rozkładane równolegle do zgięcia pomiędzy oparciem, a siedziskiem. Kanapy rozkładane w ten sposób zajmują niewiele przestrzeni, a schowek, który znajduje się pod siedziskiem sprawdzi się doskonale jako pojemnik na pościel lub rzadko używane przedmioty.

Kanapy rozkładane doskonale sprawdzają się w domowym gabinecie, w pokoju gościnnym oraz w salonie, gdy zdarza się nam wizyta rodziny z odległych zakątków kraju. Kanapy rozkładane występują w wielu stylach, obecnie można wybrać spośród mebli, utrzymanych w nowoczesnym kształcie oraz klasycznych, goszczących w pomieszczeniach ponadczasowo. Kanapy rozkładane wzdłuż linii siedziska zajmują minimalnie 205 cm długości, natomiast kanapy rozkładane prostopadle do linii, wyznaczającej siedzisko dostępne są w wersjach dwu i trzyosobowych w wymiarach od 160 cm szerokości, do nawet 250 cm. Kanapy rozkładane narożna to praktyczne rozwiązanie, zajmuje jednak dużą przestrzeń. Ich powierzchnia po rozłożeniu to najczęściej 140×200 cm powierzchni spania, co zapewni komfort wypoczynku dwóch dorosłych osób. Kanapy rozkładane to doskonały wybór, charakteryzujący się dużą funkcjonalnością