Cold Calling i Cold Mailing to jedna z popularnych ofert skierowanych do klientów biznesowych, którym zależy na skutecznej promocji i pozyskiwaniu nowych odbiorców w transakcjach B2B. Na czym dokładnie polega Cold Calling i Cold Mailing? Jak wygląda wtedy generowanie leadów B2B? Zapraszamy do sprawdzenia!

Czym są Cold Calling i Cold Mailing?

Warto rozpocząć od tego, czym dokładnie jest Cold Calling i Cold Mailing, ponieważ nie każdy reklamodawca wie dokładnie, co kryje się pod tymi terminami.

Cold Calling i Cold Mailing to działania reklamowe, które skoncentrowane są na telefonach – callingu, a także na wysyłaniu wiadomości e-mail – mailingu. Jednak różnią się one od zwykłego telemarketingu oraz e-mail marketingu, ponieważ polegają one na bardzo precyzyjnym doborze grupy docelowej oraz kierowaniu do niej spersonalizowanego przekazu.

Podczas gdy zwykłe działania tego typu cechują się niską efektywnością, ponieważ docierają także do odbiorców kompletnie niezainteresowanych. Dzięki temu, że Cold Calling i Cold Mailing dobiera odbiorców, efektywność takich działań jest znacznie większa. W rezultacie możliwe jest skuteczniejsze generowanie leadów B2B.

Jak przebiegają kampanie Cold Calling i Cold Mailing?

Działania w tym właśnie zakresie delegowane są przede wszystkim zewnętrznym firmom, które posiadają właściwą wiedzę i doświadczanie dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Proces składa się z szeregu etapów, w tym:

  • poznanie produktu
  • analiza potrzeb
  • zdefiniowanie grupy docelowej
  • przygotowanie materiałów do reklamy
  • uruchomienie i obsługa procesu
  • optymalizacja procesu
  • ewentualne wprowadzanie zmian

Jednocześnie klient decydujący się na korzystanie z takiej formy reklamy systematycznie otrzymuje informacje pozwalające na kontakt z klientami i umawianie się z nimi na spotkania.

Wraz z agencją interimsales.pl generowanie leadów b2b jest jeszcze skuteczniejsze. Sprawdź pełną ofertę agencji na jej stronie internetowej i skorzystaj z pomocy specjalistów w dziedzinie reklamy Cold Calling i Cold Mailing!