Obecnie wiele osób ma problemy ze wzrokiem, a sporo osób, w tym również kierowcy, nosi okulary korekcyjne lub ułatwiające czytanie drobnego druku.

Również osoby, które pracują przez wiele godzin przy monitorze komputera mogą zakładać dla ochrony oczu przez zmęczeniem i promieniowaniem czy odbiciem światła okulary przykładowo z powłoką antyrefleksyjną czy polaryzacją. W razie potrzeby można również zmniejszyć odblaski ekranu, używając matowego filtra ekranu. Rób regularne przerwy, jeśli pracujesz przy komputerze przez wiele godzin, aby patrzeć na obiekt oddalony od ciebie przez jakiś czas. Dodatkowo ustaw monitor w ten sposób, aby był co najmniej na wyciągnięcie ramienia od twoich oczu. Kiedy twoje oczy wysychają i robią się czerwone podczas pracy czy jazdy samochodem, użyj sztucznych łez, aby je odświeżyć. Dostosuj oświetlenie pokoju i spróbuj zwiększyć kontrast na ekranie, aby zmniejszyć zmęczenie oczu.
Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, daj odpocząć oczom, zakładając na jakiś czas okulary. Wiele objawów ze strony oczu spowodowanych korzystaniem z komputera jest tymczasowych i ustępuje po odpowiednio długim odpoczynku. Kup odpowiednie okulary do prowadzenia samochodu

Regularne, kompleksowe badania wzroku u lekarza okulisty mają kluczowe znaczenie dla zdiagnozowania wszelkich potencjalnych chorób oczu na wczesnym etapie.

Szczególnie jest to ważne dla osób z wadami wzroku i osób po 40 roku życia, u których wzrok może się z czasem pogarszać. Jeśli pracujesz przy komputerze lub prowadzisz samochód przez wiele godzin, może się okazać, że używanie okularów korekcyjnych z powłoką antyrefleksyjną zmniejsza zmęczenie oczu. Niektóre z takich okularów mają soczewki wieloogniskowe, które pomagają szybko zmieniać ostrość między bliskimi, pośrednimi i dalszymi odległościami. Noszenie okularów korekcyjnych ma wiele zalet poza tylko poprawą wzroku. Kierowcy mogą również kupić tanie okulary do jazdy nocą. Jeśli przez wiele lat będziesz męczyć oczy bez odpowiedniej ochrony i wsparcia, twój wzrok może się pogarszać. Ponieważ jesteś w stanie zmniejszyć w ten sposób zmęczenie oczu, mogą one pozostać silniejsze i zdrowe na dłużej.