Niezależnie od tego, czy farbujesz włosy przez lata chemicznymi farbami, czy na co dzień używasz urządzeń termicznych do stylizacji fryzury, pamiętaj, aby nie dopuścić do przesuszenia włosów.

W przeciwieństwie do odżywek, maska do włosów regeneruje włosy od wewnątrz, pozostawiając jedwabiście gładkie każde pasmo. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie przed użyciem maski do włosów. Niektóre maski wymagają pozostawienia ich na włosach przez trzy do pięciu minut, podczas gdy inne zajmują tylko jedną minutę. Dodatkowo istnieją maski do włosów, które można nosić kilka godzin lub całą noc, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Zwróć także uwagę na rodzaje włosów, do których przeznaczona jest maska do włosów. Większość masek do włosów jest opracowana dla określonego rodzaju włosów, takich jak włosy kręcone, farbowane, łamliwe, suche lub cienkie, aby je wzmocnić i poprawić ich wygląd. Jeśli nie należysz do żadnej kategorii, wybierz maskę do włosów, która jest bogata w składniki odżywcze i bezpieczna dla różnych rodzajów włosów. Aby zobaczyć poprawę stanu włosów, nakładaj maskę przynajmniej raz w tygodniu. Korzyści z regularnego stosowania masek do włosów

Dodaj taki zabieg do swojej rutynowej pielęgnacji włosów, aby o tym nie zapomnieć.

Jeśli twoje włosy są mocno zniszczone, staraj się używać maski dwa razy w tygodniu, planując jednocześnie regularne strzyżenie, aby usunąć rozdwojone końcówki. Ważne jest, aby oczyścić włosy przed nałożeniem maski, ponieważ na skórze i włosach może gromadzić się brud i pozostałości produktów do stylizacji. Nagromadzenie zanieczyszczeń tworzy barierę na łodydze włosa, która zapobiega przenikaniu składników odżywczych do wnętrza. Umyj włosy ciepłą wodą i szamponem, ale nie używaj odżywki. Po nałożeniu EcoLab laminująca maska do włosów wchłania się, po odczekaniu określonego czasu zgodnie z instrukcją na opakowaniu, można umyć włosy szamponem i zimną wodą. Na koniec użyj odżywki i ponownie spłucz chłodną wodą, aby uszczelnić łuski włosów. Zarówno maski do włosów, jak i odżywki wzmacniają włosy, ale maski działają na łuskę włosa, a nie tylko na powierzchnię włosów.