Drewniane podłogi stają się obecnie coraz bardziej popularne, często instaluje się je w domach i biurach.

Drewniane podłogi cenione są za elegancki wygląd, obecnie możemy wybrać na swoje płytki gresowe imitujące drewno, charakteryzują się one wysoką wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu. Dodatkowo płytki drewnopodobne możemy zainstalować wszędzie tam, gdzie nie sprawdzi się deska drewniana czy panele, jak kuchnia, łazienka, przedpokój czy na zewnątrz. Możemy układać płytki imitujące drewno w każdym wnętrzu, bez względu na to, czy jest urządzone w stylu tradycyjnym, czy bardziej nowoczesnym.

Płytki gresowe imitujące deskę drewnianą w różnych odcieniach

Podłoga drewniana sprawdzi się w każdym wnętrzu

Styl skandynawski oraz industrialny, z podłogami z płytek imitujących drewno, doskonale łączy się z minimalistycznym stylem, który charakteryzuje tę dekoracyjną linię. Płytki gresowe o wyglądzie drewna zapewniają wiele możliwości układania i dowolność dekoracji w pomieszczeniu. Nie ma ograniczeń w zastosowaniach płytek drewnopodobnych, materiał ten można łączyć z innymi rodzajami wykończeń, takimi jak metale lub szkło, wprowadzając do przestrzeni publicznej czy mieszkalnej wiele elegancji i stylu. Płytki w formie długiej deski można układać wzdłuż, w poprzek, lub w jodełkę, uzyskując w ten sposób pożądany efekt wizualny.

W przeciwieństwie do deski drewnianej czy paneli podłogowych płytki można przycinać do wymiarów pomieszczenia bez konieczności zdejmowania listew przypodłogowych i można je montować tego samego dnia zakupu, ponieważ w przeciwieństwie do większości podłóg drewnianych nie trzeba ich pozostawiać w pomieszczeniu na 48 godzin, aby zaaklimatyzować materiał do temperatury i zawartość wilgoci w pomieszczeniu.

Ogromna różnorodność formatów, w jakich prezentowane są płytki gresowe z imitacji drewna, pozwala udekorować bardzo różnorodne przestrzenie. Możemy wybrać płytki Emil Ceramica, które znajdziemy na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/Emil-Ceramica/7734, są to płytki drewnopodobne dostępne w kilku kolorach, rozmiarach i jako model Chevron do łatwego układania w jodełkę. Mając do wyboru tak wiele płytek drewnopodobnych, masz swobodę w łączeniu i dopasowywaniu różnych odcieni i stylów, aby naprawdę spersonalizować swój dom i dostosować go do swoich potrzeb.