Herbicydy są środkami, które pomogą pozbyć się chwastów w ogrodzie czy też w uprawach rolnych.

Obecnie stosuje się bardzo nowoczesne herbicydy, które potrafią wyselekcjonować rośliny, na które oddziałują, w tym przypadku rośliny uprawne nie zostaną uszkodzone, jednak można doprowadzić do obumierania chwastów. Herbicydy selektywne zawierają różnego rodzaju substancje czynne lub takie, które mogą przykładowo zahamować fotosyntezę prowadząc do obumierania rośliny.

W jaki sposób herbicydy działają na chwasty?

Herbicyd selektywny

Herbicydem selektywnym o wysokiej skuteczności jest Baristo 500 SC, herbicyd, który działa układowo, może być stosowany do gleby. W tym przypadku może usuwać chwasty działając prewencyjnie. W tym przypadku będzie działał na siewki chwastów, opóźniając ich rozwój, wzrost rośliny. W przypadku zbóż ozimych będziemy stosowali go w okresie jesiennym, w przypadku zbóż jarych w okresie wiosennym. Zapobiegnie to rozrostowi chwastów w pierwszej fazie, co będzie istotne dla prawidłowego wzrostu roślin uprawnych, które nie będą musiały konkurować o składniki odżywcze oraz wodę zawartą w glebie. Dodatkowo chwasty, które mogą pojawić się znacznie wcześniej niż zboże, mogłyby konkurować o dostęp do promieni słonecznych. Występowanie chwastów agresywnych może zmniejszyć plony nawet o 40%, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich herbicydów selektywnych.

Herbicyd Baristo 500 SC wnika do nasion poprzez okrywę, może działać także nalistnie lub też na system korzenny. Zatem możemy stosować go także w kolejnych fazach wzrostu, będzie wówczas działał na liście oraz łodygi. W ten sposób będziemy pozbywali się chwastów, które nie zostały usunięte we wcześniejszych fazach. Warto pamiętać, że chwasty mogą uodpornić się na działanie środków, takich jak herbicydy, dlatego warto zmieniać je w zależności od wyników. Dobrym pomysłem będzie także wykorzystanie kilku różnych herbicydów, które będą miały lepszy zakres działania. Herbicyd Baristo 500 SC działa na takie chwasty, jak komosa biała, gwiazdnica pospolita, maruna bezwonna, tasznik pospolity.

Więcej informacji na temat herbicydu Baristo 500 SC znajdziemy na stronie internetowej http://rolnictwo.dsoi.pl. Będą tam informacje dotyczące stosowania, sposobu rozcieńczania, znajdziemy także listę chwastów wrażliwych oraz uodpornionych. Jest to środek, który może być stosowany w uprawach zbóż, rzepaku, kapusty, kalafiora czy też truskawki. Dostępny jest w opakowaniach 1 l oraz 5 l.