W czasie wycinki drzew możemy wykorzystać obecnie bardzo nowoczesny osprzęt leśny, który pozwala na łatwiejsze przenoszenie pni, wyrywanie korzeni czy też cięcie.

Mogą być to przykładowo nożyce które podłączymy do standardowej koparki, dzięki temu będziemy mieli możliwość skorzystania z długiego wysięgnika. Będzie to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku prac leśnych kiedy będziemy mieli utrudniony dostęp do niektórych części wycinki. Dodatkowo długie ramię będzie zaletą, pozwoli na chwytanie pni które przywrócą się na niewłaściwą stronę.

Nożyce do cięcia i przenoszenia drzew

Profesjonalne nożyce do prac leśnych

Tego rodzaju sprzęt pozwala na znaczne ułatwienie prac, duża moc koparki będzie pozwalała na wyciąganie pnia z lasu, możemy przenieść je w miejsce bardziej dostępne dla innych maszyn, gdzie będziemy mogli je ładować. Dodatkowo pień może zostać odpowiednio przecięty, bardzo dokładne nożyce mogą pozwolić na cięcie odpowiednio do długości naczepy, na której będziemy ładować drewno. Dodatkowo tego rodzaju nożyce pozwolą także na wycinanie korzeni, wyciąganie z ziemi pnia.

Dostępne są szczęki o rozwarciu nawet do jednego metra, posiadają one długość około 3 m oraz szerokość około pół metra. Warto zwrócić uwagę iż jest to bardzo wydajny osprzęt, który pozwala zwiększyć możliwości podczas wycinki. Z pewnością możliwość wykorzystania koparki będzie dużą zaletą, koparka gąsienicowa może wyjechać w wiele miejsc niedostępnych, mając przewagę nad innym sprzętem ciężkim. Oczywiście w tym przypadku  szczęki będą posiadały duży zasięg, dodatkowo będzie można je również wysoko podnieść, uchwycić pień lub też uciąć go w zależności od potrzeb.

Oczywiście są to nożyce wykonane z bardzo wytrzymałej stali, z pewnością znajdą zastosowanie wszędzie tam gdzie konieczne będzie wykarczowanie dużych pni także blisko ziemi. Profesjonalny osprzęt leśniczy liv z pewnością pozwoli zaoszczędzić dużo czasu podczas wielu różnych prac związanych z wycinką.