Projektowanie otoczenia wokół domu – parkingu, podjazdu czy chodnika może stanowić niemały problem dla właścicieli. W końcu materiały do stworzenia nawierzchni powinny być jednocześnie trwałe, estetyczne i dostosowane do warunków posesji. Niektóre rodzaje kamienia bardzo dobrze znoszą działanie żywiołów, inne z kolei są proste w konserwacji, a jeszcze inne prezentują nienaganny styl estetyczny. Kostka brukowa powinna być zatem wybrana nie tylko ze względu na jej wartość estetyczną, ale także na użyteczność i jakość. Biorąc pod uwagę szeroki wachlarz wariantów kostki brukowej dostępny w ofercie firmy Kamal, nie musimy już rezygnować z dobrego designu na rzecz użyteczności czy trwałości.

Czy kostka brukowa jest wytrzymała?

Kostka brukowa wykonywana jest z kamienia naturalnego, betonu, cegły i innych powszechnie dostępnych materiałów. Poszczególne warianty kostki brukowej dostępne na rynku mogą różnić się od siebie teksturą, rozmiarem i kolorem. Czy ma to jednak wpływ na jej wytrzymałość? Dobrej jakości kostka brukowa powinna pozostać nienaruszona nawet przy wymagających warunkach atmosferycznych. Kostka brukowa dostępna w ofercie firmy Kamal jest wystarczająco trwała, dzięki czemu może wytrzymać zarówno zmiany pogodowe, jak i duże obciążenia. Ze względu na brak podatności na pękanie, kostka brukowa doskonale sprawdzi się do tworzenia podjazdów, chodników i parkingów, gwarantując długoletnią trwałość.

Warianty kolorystyczne kostki brukowej

Surowce wykorzystywane do tworzenia kostki brukowej dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, co wpływa na szeroką gamę modeli do wyboru. W procesie produkcji kostki brukowej wykorzystuje się barwiące pigmenty, które w połączeniu w surowcami tworzą jednolitą masę. Barwniki do kostki brukowej nie ulegają płowieniu i nie mają tendencji do zacieków i przebarwień. Wybierając odpowiedni model kostki brukowej dla swojej posesji, dobrze jest kierować się kolorem budynku, tak, aby kostka była z nim spójna estetycznie. Lżejsze kolory sprawiają, że przestrzeń będzie wyglądać na większą, podczas gdy ciemne odcienie wizualnie zmniejszają teren posesji.

Tekstura kostki brukowej

Wiele rodzajów kostki brukowej dostępnej na rynku różni się od siebie teksturą. Do niektórych modeli użyto gładkich kamieni, a inne mają mocno chropowatą powierzchnię. Oba rodzaje mają różne zastosowanie – kostka gładka jest łatwa w konserwacji, więc doskonale sprawdzi się w przypadku dużych, nowoczesnych aranżacji wielkomiejskich. Z kolei olbrzymim atutem kostki brukowej o chropowatej teksturze jest jej antypoślizgowy charakter. Ten rodzaj kostki jest powszechnie uznawany za bardziej szlachetny, ponieważ wyglądem imituje kamień naturalny. Z tego względu, ten rodzaj tekstury sprawdzi się podczas tworzenia ekskluzywnych hoteli czy innych projektów, w których kładzie się mocny nacisk na efekt estetyczny.

Jaki rodzaj kostki brukowej wybrać?

Decydując się na wysokiej jakości kostkę brukową wcale nie musisz rezygnować z dobrego designu. Mnogość wariantów kolorystycznych i modeli różniących się teksturą pozwala na wybór odpowiedniego rodzaju kostki brukowej do typu posesji. Wszystkie dostępne modele w ofercie Kamal charakteryzują się wysoką jakością, trwałością i dużą odpornością na trudne warunki klimatyczne. Ponadto, kostka brukowa firmy Kamal pozwala na tworzenie estetycznych kompozycji zarówno w stylu nowoczesnym, jak i rustykalnym.