Wiele osób które mieszkają na parterze chce odpowiednio zabezpieczyć się przykładowo przed włamywaczami ale czasem także problem mogą stanowić dzikie zwierzęta które dostają się na nasz balkon.

Oczywiście mogą być to dzikie koty czy też wiewiórki, dlatego też chcemy znaleźć skuteczny sposób aby zabezpieczyć się przed tego rodzaju niechcianymi gośćmi. Dodatkowo też będziemy chcieli zabezpieczyć się przed ptakami które pozostawiają wiele nieczystości na naszym balkonie.

Zabezpieczenie balkonu przeciw ptakom i dzikim zwierzętom

Siatka na balkon przeciw ptakom

Warto pamiętać iż siatki przeciw ptakom mogą działać w obie strony, jeżeli posiadamy w domu kota, z pewnością w ciepłe dni będzie chciał wygrzewać się na słońcu na balkonie. Dlatego też jeżeli nie chcemy aby wypadł, powinniśmy zastosować odpowiednią siatkę zabezpieczającą. Oczywiście powinna być to siatka odpowiednio wzmocniona drutem metalowym w środku tak aby kot czy też inny zwierzę nie mogło jej rozerwać. Ważne jest także odpowiednie umocowanie, naturalnie siatki łatwo dostosowują się do każdego rodzaju balkonu, do tego są rozwiązaniami bardzo uniwersalnymi, które możemy zastosować także na balkonach które posiadają nietypowy kształt czy też takie które posiadają dodatkowe zadaszenie.

Czasem u naszego pupila może obudzić się instynkt łowcy, nasz kot może chcieć zapolować przykładowo na gołębie czy też sikorki które siadają na poręczy naszego balkonu, wówczas podczas nie udanego polowania może on wypaść z balkonu, co może prowadzić do bardzo przykrych konsekwencji. Dlatego też odpowiednie zabezpieczenie naszego balkonu będzie w tym wypadku bardzo istotne. Oczywiście powinniśmy zadbać o to aby siatka przykrywała całą powierzchnię naszego balkonu, są to siatki które łatwo dostosowują się do różnych powierzchni także o obrysach nietypowych dlatego też bez problemu będziemy mogli zainstalować je na każdym balkonie.

Kiedy poszukujemy pomysłu w jaki sposób założyć siatkę, znajdziemy wiele przykładów w internecie, warto wejść na stronę https://siatkanabalkon.pl/siatka-na-balkon-przeciw-ptakom/, możemy zobaczyć jak wygląda założona na balkonie siatka, z pewnością warto zwrócić uwagę na montaż. Najczęściej będziemy montowali ją do elewacji za pomocą dybli oraz śrub, śruby będą także pełniły rolę naciągaczy, dzięki czemu siatka będzie sztywna.